Европскиот парламент ќе бара прекин на преговорите на ЕУ со Србија?


3 копии

Хрватскиот Премиер Андреј Пленковиќ вели дека Хрватска не може да биде „корисна будала“ и да дозволи Србија преку Јадранскиот нафтовод да добива евтина руска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европската унија ја одложи одлуката за можното изземање на Западен Балкан од забраната за увоз на руска нафта и ќе се врати на ова прашање пред да стапи на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Србија побара Западен Балкан да биде изземен од забраната за увоз на руска нафта преку гасоводот Јанаф, но „тогаш нашите соседи се пофалија дека тие се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ е бесен поради потегот на Хрватска да го спречи увозот на руска нафта преку Јанаф, што е вклучено во новиот пакет ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска во Прага кажа дека Србија не може да седи на две столици во врска со Русија и додаде дека Србија може да добие ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Хрватска, Андреј Пленковиќ изјави дека ги видел прилично бурните и непромислени реакции на Србија, а особено на медиумите, на наводите дека Србија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 288 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 299 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европскиот парламент ќе бара прекин на преговорите на ЕУ со Србија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: