Утре ќе биде објавен пакетот кризни мерки за граѓаните и фирмите?


Бизнис секторот и Владата денеска на седницата на Економскиот совет се договорија до крајот на оваа недела, или најдоцна до идната среда, да бидат донесени ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на заложбите за обезбедување електрична енергија од сопствени извори беа разгледани модалитетите за вклучување на електраната ТЕТО во „Б режим“, ...
| | веќе видена | слични

Не беше усвоен пакет економски мерки за помош на стопанството и граѓаните на денешниот економски совет во Владата, иако рокот поставен од стопанствениците беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес во Владата на Република Северна Македонија се одржа Економскиот совет на кој присуствуваа претседателот на Владата на Република Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикатите на Македонија како единствен репрезентативен синдикат и национален социјален партнер кој будно ги следи и анализира економските состојби ...
| | веќе видена | слични

Во Владата денеска се одржа Економскиот совет. Заклучено е дека енергетската состојба е стабилна, и дека дополнителните таргетирани антикризни мерки за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 493 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 289 | | | веќе видена

Откако повеќе од еден месец, премиерот, министрите, владините и партиските функционери од СДСМ шетаа и се среќаваа со граѓаните во сите градови во земјава, ги ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре ќе биде објавен пакетот кризни мерки за граѓаните и фирмите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: