Негатива од два гола во Тбилиси: Македонија ги загуби шансите за првото место


Нашиот национален тим можеби имаше и повеќе шанси од домаќинот, но затаи реализацијата. Македонија почна добро, имаше контрола на играта, а Стефан Спировски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот македонски репрезентативец, Дарко Тасевски даде свое видување за се што се случи на дуелот меѓу нашата селекција и Бугарија на средбата од Лигата ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот репрезентативец на Македонија кој веќе подолго време живее во Бугарија во изјава за бугарскиот „Дспорт“ не криеше дека е разочаран од пречекот на ...
| | веќе видена | слични

Македонската А репрезентација не успеа преку Лигата на нации да обезбеди плеј-оф за пласман на Европското првенство 2024 откако го освои третото место во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот македонски репрезентативец Дарко Тасевски, кој сега живее во Бугарија, во разговор за бугарски „Дспорт“ кажа дека е разочаран од односот на ...
| | веќе видена | слични

Македонската репрезентација го заврши настапот во Лигата на нации и тоа со трето освоени место во групата 4 од дивизијата Ц во ова натпреварување во ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација го заврши својот натап во „Ц“ зоната од Лигата на нациите. Третото место е премалку за момците коишто пред една година ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само двајца македонски играчи се најдоа во идеалниот тим од нашата група во Лигата на нации, во составот доминираат играчи од Грузија. Македонија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Инфлацијата излезе надвор од контрола и таа според последните пресметки достигна високи 18,7 проценти, а Владата не презема ништо во изминатиот период да се ...
сите 239 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Негатива од два гола во Тбилиси: Македонија ги загуби шансите за првото место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: