Британската фунта падна под 1,10 долар за прв пат по 37 години


4 копии

Британската премиерка Лиз Трас и нејзината данска колешка Мете Фредериксен денеска се согласија дека инцидентите на гасоводот „Северен тек“ „претставуваат акт ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Погрешните потези на новата премиерка на Обединетото Кралство Лиз Трус уште во првите денови од стапувањето на функцијата го разнишаа нејзиниот рејтинг, а ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Францускиот министер за економија Бруно Ле Мер денеска изјави дека е „загрижен“ за економската ситуација во Велика Британија по објавувањето на буџетскиот план ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Велика Британија никогаш нема да ја прифати руската анексија на четирите украински региони, изјави денеска британската премиерка Лиз Трас. Таа го обвини ...
| | веќе видена | слични

Најновите анкети во Велика Британија сугерираат дека опозициската Лабуристичка партија има ретка предност пред владејачките Конзервативци. Најстариот британски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Британската премиерка Лиз Трас го бранеше својот економски план кој ги наруши финансиските пазари, велејќи дека е подготвена да преземе „контроверзни“ чекори ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Банката на Англија во средата презеде итна акција за стабилизирање на финансиските пазари во Велика Британија и за спречување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британската фунта падна под 1,10 долар за прв пат по 37 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: