ММФ СО ОТРЕЗНУВАЧКИ АПЕЛ ДО БРИТАНСКАТА ВЛАДА: Олабавете со новите антикризни мерки!


Време зa читање: 6 минути Банката на Англија во средата презеде итна акција за стабилизирање на финансиските пазари во Велика Британија и за спречување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Активистите на меѓународната еколошка организација Гринпис накратко го прекинаа говорот на британската премиерка Лиз Трас на Конгресот на Конзервативната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британската премиерка Лиз Трас побара од нејзината Конзервативна партија да и верува, ветувајќи дека ќе ја води Британија низ „бурните денови“ и ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Фунтата се искачи на највисокото ниво во последните две недели со надеж дека британскиот министер за финансии Кваси Квартенг наскоро ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ММФ СО ОТРЕЗНУВАЧКИ АПЕЛ ДО БРИТАНСКАТА ВЛАДА: Олабавете со новите антикризни мерки!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: