БАНКАТА НА АНГЛИЈА ГИ ЗГОЛЕМИ КАМАТНИТЕ СТАПКИ, поскапувањата поттикнаа раст за половина поен втор месец по ред


Банката на Англија го објави седмото зголемување на каматните стапки за помалку од една година, и покрај тоа што предвидуваше рецесија, бидејќи се бори со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Францускиот министер за економија Бруно Ле Мер денеска изјави дека е „загрижен“ за економската ситуација во Велика Британија по објавувањето на буџетскиот план ...
| | веќе видена | слични

На азиските берзи цените на акциите во петокот паднаа, како и на њујоршки Волстрит, бидејќи вложувачите се плашат од рецесија, додека американскиот долар ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Британската премиерка Лиз Трас го бранеше својот економски план кој ги наруши финансиските пазари, велејќи дека е подготвена да преземе „контроверзни“ чекори ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Банката на Англија во средата презеде итна акција за стабилизирање на финансиските пазари во Велика Британија и за спречување на ...
| | веќе видена | слични

Британската централна банка презеде итни мерки за стабилизирање на домашниот финансиски пазар со цел да се избегне криза на пошироко економско ниво. Претходно, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БАНКАТА НА АНГЛИЈА ГИ ЗГОЛЕМИ КАМАТНИТЕ СТАПКИ, поскапувањата поттикнаа раст за половина поен втор месец по ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: