ПАД НА ДОЛАРОТ, ПОСИЛНО ЕВРО И ФУНТА, но и нафтата поскапе

7 копии

Увозните цени во Германија во август пораснале најмногу од март 1974 година, поттикнати од многукратно повисоките цени на гасот и струјата, но и на ѓубривата, ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата забрзува секаде низ светот, но не и во Јапонија. Многу држави сонуваат за инфлација од 3 отсто во моментов, а тоа е реалност во Јапонија. Тоа е ...
| | веќе видена | слични

Цените на увозот во Германија се зголемија во август најсилно од март 1974 година, поттикнати од повеќекратните повисоки цени на гасот и електричната енергија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Увозните цени во август се повисоки за 32,7 отсто во однос на истиот месец лани, по 28,9 отсто раст во јули.Увозот на енергија бил повеќе од двојно поскап од ...
| | веќе видена | слични

Стапката на инфлација за септември ги надмина и најлошите проекции на експертската јавност. Ако за претходните три месеци екпертите предупредуваа дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Светска банка во најновиот есенски eкономски извештај за Европа и Централна Азија, предвидува дека македонската економија годинава ќе забележи раст од 2,1 ...
| | веќе видена | слични

Државниот долг на САД надмина 31 трилион долар за првпат во историјата, пресвртница што доаѓа во време на историски висока инфлација, зголемување на каматните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 426 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАД НА ДОЛАРОТ, ПОСИЛНО ЕВРО И ФУНТА, но и нафтата поскапе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: