Македонија е посилна од проблемите – безусловно на триумф против Грузија (ФОТОГАЛЕРИЈА)


ЕКИПА во Тбилиси, Горан Бошев Македонската репрезентација го одработи официјалниот тренинг на „Динамо арена“ во Тбилиси пред утрешниот натпревар со Грузија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последното коло во Ц-сегментот од Лигата на нации, македонската фудбалска репрезентација вечерва во Скопје загуби од Бугарија со 1:0. Речиси цел натпревар ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација со пораз од Бугарија во Скопје го заврши настапот во Лигата на нации оваа сезона. Победи забележавме само против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Капитенот на македонската репрезентација Енис Барди по денешниот дуел со Бугарите ја потенцираше благодарноста кон навивачите за огромната поддршка од ...
| | веќе видена | слични

Македонија загуби од Бугарија на домашен терен во рамки на Лигата на нации со 0-1. Нашите момци имаа уште потешка задача, особено ако се има предвид дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 215 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 239 | | | веќе видена

Со смртта на кралицата Елизабета II, нејзиниот син, кралот Чарлс III се искачи на тронот, а Камила стана кралица. Сега кога Камила ја презеде функцијата, ...
сите 251 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија е посилна од проблемите – безусловно на триумф против Грузија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: