ВМРО-ДПМНЕ: Каде е заемот од ММФ од 900 милиони евра со камата од 1%?

Никола ГРУЕВСКИ Во Македонија веќе 15 години не е покачен износот на штедни влогови во банките за кои граѓаните имаат гаранција дека ако некоја банка пропадне, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Американскиот долар се искачи на новото највисоко ниво во последните две децении во средата, откако Русија соопшти дека мобилизира ...
| | веќе видена | слични

-20 години од изградбата на милениумскиот крст на врвот на Водно, денес еден со симболите на Скопје, пишува поранешниот премиер Никола Груевски на социјалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Деновиве владата на СДС и ДУИ го усвои новиот Закон за буџети, со кој државата дополнително се втурнува во должничко ропство. Со усвоените фискални правила, ...
| | веќе видена | слични

Со усвоените фискални правила, власта постави енормно висока граница на јавен долг, односно долгот на општа влада се дефинира на 60% од БДП и 15% гарантиран ...
| | веќе видена | слични

Усвоен новиот закон за буџети Собранието го усвои новиот закон за буџети, кој го подготви Министерството за финансии, а кој овозможува поголема транспарентност ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Инфлацијата излезе надвор од контрола и таа според последните пресметки достигна високи 18,7 проценти, а Владата не презема ништо во изминатиот период да се ...
сите 239 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Каде е заемот од ММФ од 900 милиони евра со камата од 1%?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: