,,ПАРИ” ДЕНЕС: ДОЛАРОТ СКОКА КРИПТОТО ПАЃА – ЕУ КРЧКА НОВИ САНКЦИИ ЗА РУСИЈА а за нас тешки времиња доаѓаат

Време зa читање: 3 минути Американскиот долар се искачи на новото највисоко ниво во последните две децении во средата, откако Русија соопшти дека мобилизира ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Недостигот на трговска диверзификација и концентрацијата на извозот ја ограничуваат улогата на трговијата во економијата на Северна Македонија, со стапки на ...
| | веќе видена | слични

Доколку сака да создаде квалитетни работни места, да ја намали сиромаштијата и да го подобри животниот стандард на луѓето, економијата на земјата треба да ...
| | веќе видена | слични

Шпанија планира да издаде визи за „дигитални номади“ давајќи им можност на Британците, но и на жителите на земји кои не се членки на ЕУ да работат со пониски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 215 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 239 | | | веќе видена

Со смртта на кралицата Елизабета II, нејзиниот син, кралот Чарлс III се искачи на тронот, а Камила стана кралица. Сега кога Камила ја презеде функцијата, ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

,,ПАРИ” ДЕНЕС: ДОЛАРОТ СКОКА КРИПТОТО ПАЃА – ЕУ КРЧКА НОВИ САНКЦИИ ЗА РУСИЈА а за нас тешки времиња доаѓаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: