Поголема контрола каде се трошат парите на граѓаните

Усвоен новиот закон за буџети Собранието го усвои новиот закон за буџети, кој го подготви Министерството за финансии, а кој овозможува поголема транспарентност ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Обемот на трансакции со недвижности во 2021 година значително го надмина претпандемичното ниво, а растот на цените на становите забрза и е над долгорочниот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Американскиот долар се искачи на новото највисоко ниво во последните две децении во средата, откако Русија соопшти дека мобилизира ...
| | веќе видена | слични

Финансискиот имот на македонските домаќинства минатата година забележал раст, највисок во изминатите десет години. Ова го покажуваат податоците на Народна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако сме во екот на една од најголемите економски кризи, податоците на Народна банка за растот на заштедите збунуваат. Последните податоци покажаа дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Со постпандемичното закрепнување на економијата што придонесе за стабилизирање на пазарот на трудот и раст на расположливиот доход, ризиците кај секторот ...
| | веќе видена | слични

На годишна основа, вкупните депозити бележат раст од 1,7 отсто, кој во целост произлегува од повисоките депозити на секторот домаќинства. На годишна основа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поголема контрола каде се трошат парите на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: