Како да се заузди јавниот долг на Македонија

Американскиот долар изминатиот период руши рекорди во однос на еврото и е на највисоко ниво во последните пет години. Еден долар во земјава се менува и за 62 и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска ја разгледува Предлог – завршна сметка на Буџетот на Република Македонија за 2021 година, со Конечен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Франција има намера да подигне 270 милијарди евра долг на финансиските пазари во 2023 година, што е рекорд по 260 милијарди евра во 2021 и 2022 година, објави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Француските министри за економија и за финансии Бруно Ле Мер и Габриел Атал денеска го претставија буџетот за 2023 година, кој треба да ги штити домаќинствата ...
| | веќе видена | слични

Во „срцето“ на енергетската криза економијата расте со брзо темпо, речиси двојно повеќе од европскиот просек, проценката е ревидирана на 5,3 проценти за 2022 ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Време зa читање: 2 минути Обемот на трансакции со недвижности во 2021 година значително го надмина претпандемичното ниво, а растот на цените на становите ...
| | веќе видена | слични

Расте задолженоста на компаниите во земјава, иако од Народна Банка сметаат дека засега задолжувањето е под прагот на ранливост. Меѓу негативните опасности на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на радио Лидер говореше за вчерашната средба помеѓу Мицкоски и Ковачевски каде посочи дека негов ...
сите 832 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија Урсул а фон дер Лајен се заложи за воведување безбедносни проверки на клучната европска инфраструктура, вклучително и ...
сите 373 | | | веќе видена

Еден ден откако Ковачевски станува мандатар за состав на нова влада на 29 декември минатата година, фирмата основана од него Пиксел груп која е основана токму ...
сите 243 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска вели граѓаните да бидат спокојни, бидејќи, како што нагласува пари ќе има и за исплата на пензии и ...
сите 238 | | | веќе видена

Министерството за одбрана како и досега професионално и одговорно ги извршува своите задачи и транспарентно известува за сите случувања. За случајот со ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да се заузди јавниот долг на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: