ВМРО-ДПМНЕ треба прво да реши што сака пред да се прави референдум, вели Костадиновска Стојчевска

Ние нема да потпаднеме под овие провокации на ВМРО-ДПМНЕ, сметаме дека сега соочени со енергетска криза, ковид криза имаме многу поважна работа од тоа цел ...
| | веќе видена | слични
7 копии

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателката на СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска во емисијата „Жешко политичко лето“ на Канал 5 телевизија истакна дека избори ќе има и тоа редовни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како провокации ги оцени свирежите на македонскиот јазик на прославата на Рамковниот договор министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска. ...
| | веќе видена | слични

Се надевам дека исвиркувањето е на сосема друг сегмент, рече министерката за култура, Бисера Костадиновска – Стојчевска во емисијата „Жешко политичко лето“ на ...
| | веќе видена | слични

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска вели дека провокација е и денешниот случај кога членови на Здружение на Бугари во земјава го чистело ...
| | веќе видена | слични

„Нема ниту еден слободоумен граѓанин кој е против внесувањето на Бугарите, Црногорците, Хрватите и другите помали групи во Уставот бидејќи со тоа се прави ...
| | веќе видена | слични

„Јас како министерка и како дел од партијата СДСМ, најодговорно тврдам дека се залагаме за слобода на секое поле, не само во уметноста. Слободата на говор и ...
| | веќе видена | слични

„Го осудувам трендот на регистрација на клубови со имиња на историски фигури кои биле дел од оската на Хитлер, како тоа на Ванчо Михајлов. Сметам дека тоа е ...
| | веќе видена | слични

М инистерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска ги оцени како провокација с вирежите за време на прославата на Рамковниот договор додека се читаше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 218 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ треба прво да реши што сака пред да се прави референдум, вели Костадиновска Стојчевска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: