Костадиновска-Стојчевска: Со вметувањето на Бугарите во Уставот се прави дистинкција меѓу нашите култура, јазик и идентитет


„Нема ниту еден слободоумен граѓанин кој е против внесувањето на Бугарите, Црногорците, Хрватите и другите помали групи во Уставот бидејќи со тоа се прави ...
| | веќе видена | слични

Најчесто копјата се кршат за глупости на седниците на советот на Град Скопје, едната партија ќе предложи да му помогнеме на Вардар клубот, другата вели вие го ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски неодамна истакна дека со своите приврзаници ќе формира граѓанско движење по примерот на движењето „За наше ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 426 | | | веќе видена

– Потребен е квалитетен процес на реформи и нивна одржливост за сопирање на негативните трендови со кои се соочуваме во областа на владеење на правото. Тоа ...
сите 161 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Тајната коалиција Ковачевски – Арсовска излезе на површина. И самиот Ковачевски призна дека имал средби со Арсовска во Влада. СДС и Арсовска стојат позади ...
сите 104 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадиновска-Стојчевска: Со вметувањето на Бугарите во Уставот се прави дистинкција меѓу нашите култура, јазик и идентитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: