Албанија му излезе во пресрет на Косово и ќе му дава струја за да се избегнат рестрикциите

5 копии

Во Косово нема рестрикции во снабдувањето со електрична енергија, благодарение на Албанија која одлучи да му помогне во овие тешки денови, јавија албанските ...
| | веќе видена | слични

Во соседна Грција денеска донесоа нова мерка. Државата од септември двојно ќе ги зголеми субвенциите за електрична енергија за домаќинствата и малите и средни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грција се бори со енергетската криза со 6 милијарди евра. Владините интервенции за справување со енергетската криза ќе достигнат 6 милијарди евра до крајот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Албанија, која се потпира на хидроенергија, и самата се соочува со суша и затоа мора да увезува енергија.Претходно, косовската компанија за дистрибуција на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 766 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 806 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 115 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанија му излезе во пресрет на Косово и ќе му дава струја за да се избегнат рестрикциите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: