„Блумберг“: На Германија и се заканува егзодус на фабрики

2 копии

На главниот оператор со струја во Виена „Виен Енерџи“ му недостигаат 1,7 милијарди евра и му се заканува банкрот, беше истакнато на вчерашната средба за цената ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 151 | | | веќе видена

На 08.12.2022 во 14.20 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит пазар ги лишиле од слобода ...
сите 338 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 136 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Блумберг“: На Германија и се заканува егзодус на фабрики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: