Албанија го спаси Косово од рестрикции на струја

3 копии

Во соседна Грција денеска донесоа нова мерка. Државата од септември двојно ќе ги зголеми субвенциите за електрична енергија за домаќинствата и малите и средни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грција се бори со енергетската криза со 6 милијарди евра. Владините интервенции за справување со енергетската криза ќе достигнат 6 милијарди евра до крајот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Албанија, која се потпира на хидроенергија, и самата се соочува со суша и затоа мора да увезува енергија.Претходно, косовската компанија за дистрибуција на ...
| | веќе видена | слични

Останато

В.д. директорот на Јавното сообраќајно претпријатие Александар Стојковски во интервју за МИА вели дека долгот кон приватните превозници го наследил кога стапил ...
сите 414 | | | веќе видена

„Ако тие избори би го решиле проблемот на нефункционирањето на градскиот систем, на ЈСП, непланското креирање на булевари и задоцнетите проекти. Тогаш ние сме ...
сите 189 | | | веќе видена

Во четвртокот вечера, околу 21,40 часот пред угостителски објект на подрачјето на општината Биурледа на улицатата „Александар Урдаревски“, полициски службеници ...
сите 529 | | | веќе видена

Хрватските ученици кои до смрт претепаа професор, добија по 2-3 години затвор. Во Жупанискиот суд во градот Вараждин денеска е изречена пресудата за случајот ...
сите 100 | | | веќе видена

Селекторот на Мексико, Херардо Мартино поднесе оставка по елиминацијата во групната фаза на Светското првенство.Мексиканците одиграа едно од послабите светски ...
сите 183 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Караванот трибини „Силно и одлучно кон иднината“ вчера беше во општина Аеродром, каде пред пристуните говореа заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска, ...
сите 225 | | | веќе видена

Во просториите на Општина Аеродром денеска се одржа продолжение на вчерашниот настан за презентација на проектот „Clean AirDrom“, финансиран од ЕУ во рамките ...
сите 133 | | | веќе видена

Продолжуваат во владата „хероите” со „херојските дела“ во енергетиката. Нов увоз на струја и ново авансно „херојско” плаќање. За само 3 дена од 5ти до 7ми ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанија го спаси Косово од рестрикции на струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: