Како ќе изгледаше нашата економија ако се прифатеа сите иницијативи, предлози, барања и приоритети на Комората?

Во Монографијата за Стопанската комора на Македонија ќе ги најдете на едно место сите најзначајни иницијативи кои оставиле белег во македонската економија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оттаму бараат итна средба со Владата и Регулаторната комисија за енергетика за да се најде начин како компаниите да се справат со големите трошоци поради ...
| | веќе видена | слични

Компаниите се во тешка ситуација, енергетската и здравствена криза ја исцрпи нивната кондиција, септември ќе има уште поголем притисок, земјата е во ризик да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Стопанската комора на Северна Македонија изготви мерки за надминување на проблемите на компаниите со струјата, а во понеделник ќе бара итна средба со Владата и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Актуелните кризи во областа на енергетиката, здравството и финансиите ќе се сретнат до септември и ќе извршат огромен притисок врз општеството, светските ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Мојата девиза е очекувањата да се во корелација со реалноста, а константа на мојот живот е да правиш нешто за заедницата, бидејќи сам не си за никаде, вели ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на „КОСТАЛ – Македонија“, Виктор Мизо, повторно е избран за претседател на Асоцијацијата на странски компании со технолошко напредно ...
| | веќе видена | слични

Нам н и е потребна потполно нова концепција за сфаќањето на бизнисот, с тратегија која ќе создаде нова реалност во која централно место ќе заземе бизнисот кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Секторот за контрола и истраги при Царинската управа денеска поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство против едно правно лице и ...
сите 501 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како ќе изгледаше нашата економија ако се прифатеа сите иницијативи, предлози, барања и приоритети на Комората?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: