Директорот на ФИТР, Халили оствари работна средба со претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Азески

Tема на работната средба беше иницијативата за активности кои водат до поттикнување на иновативноста и конкурентноста на компаниите. #ДФИТР Халили на средбата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оттаму бараат итна средба со Владата и Регулаторната комисија за енергетика за да се најде начин како компаниите да се справат со големите трошоци поради ...
| | веќе видена | слични

Компаниите се во тешка ситуација, енергетската и здравствена криза ја исцрпи нивната кондиција, септември ќе има уште поголем притисок, земјата е во ризик да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Стопанската комора на Северна Македонија изготви мерки за надминување на проблемите на компаниите со струјата, а во понеделник ќе бара итна средба со Владата и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Актуелните кризи во областа на енергетиката, здравството и финансиите ќе се сретнат до септември и ќе извршат огромен притисок врз општеството, светските ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Мојата девиза е очекувањата да се во корелација со реалноста, а константа на мојот живот е да правиш нешто за заедницата, бидејќи сам не си за никаде, вели ...
| | веќе видена | слични

Нам н и е потребна потполно нова концепција за сфаќањето на бизнисот, с тратегија која ќе создаде нова реалност во која централно место ќе заземе бизнисот кој ...
| | веќе видена | слични

Македонската држава сигурно ќе опстои. Не затоа што прави што треба, него затоа што меѓународните околности се такви. И веројатно тоа е главната причина за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Директорот на ФИТР, Халили оствари работна средба со претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Азески

Од:
До кого (е-маил):
Порака: