Рама и Руте ќе го претстават предлогот за „втора лига“ ЕУ

3 копии

Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Брисел, лично на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенгберг, му го претставил својот проект за формирање поморска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Оливер Вархеи утре ќе ја посети Албанија, јави дописничката на МИА од Тирана. Според албанските медиуми, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанскиот премиер Еди Рама на 13 месецов повторно ќе патува за Брисел, но овој пат не за евроинтеграцијата, туку за средба со генералниот секретар на НАТО, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Кон средината на јули годинава во Тирана ќе се одржи состанок на претставници на енергетскиот сектор од Македонија, Србија и Албанија, за заедничка платформа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Енергетската координација во пресрет на следната грејна сезона беше една од темите на вчерашниот онлајн состанок на Отворен Балкан, на кој присуствуваше и ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Нашата соработка е конкретна, за силен економски регион подготвен за членство во Европската Унија, констатираа премиерот Димитар Ковачевски, претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, денеска имаше онлајн состанок со претседателот на Србија, Александар Вучиќ и со премиерот на Албанија, Еди Рама посветен на ...
| | веќе видена | слични

Интензивирање на соработката за заедничко надминување на потешкотиите околу снабдувањето со храна и енергија, како и заедничко справување со можни пожари во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама и Руте ќе го претстават предлогот за „втора лига“ ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: