Народниот протестен марш против понижувачкиот предлог за Македонија, стигна до Собрание


Народниот протестен марш против понижувачкиот француски предлог за Македонија кој започна пред Владата, а потоа продолжи пред Министерството за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Во мирна атмосфера и без инциденти вечерва се одржа и деветтиот протест против модифицираниот француски предлог за деблокирање на процесот на преговори на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Под мотото „Ултиматум, не благодарам“ вечерва во Скопје продолжија протестите против францускиот предлог.Илјадници граѓани по деветти пат излегоа на протест да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По деветти пат под мотото „Ултиматум, не благодарам“ граѓаните денеска пред Собранието го изразија револтот против францускиот предлог. Протестот започна пред ...
| | веќе видена | слични

Францускиот предлог за решавање на спорот помеѓу Македонија и Бугарија и почеток на преговорите на Македонија со Европската Унија се најде на 81-та седница на ...
| | веќе видена | слични

Заврши деветиот ден протести против францускиот предлог, организиран под мотото „Ултиматум, не благодарам“, со поддршка на опозициските ВМРО-ДПМНЕ и Левица. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народниот протестен марш против понижувачкиот предлог за Македонија, стигна до Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: