(ФОТОГАЛЕРИЈА) Граѓаните и денеска порачаа „НЕ“ за ултиматум


Под мотото „Ултиматум, не благодарам“ вечерва во Скопје продолжија протестите против францускиот предлог.Илјадници граѓани по деветти пат излегоа на протест да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сопственичката на ресторанот за здрава храна Бистро „Здраво Живо“ денес ги ослободи вработените од работните обврски за да бидат пред сообрание. „Денес ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со развеани македонски знамиња, песни и свирежи за власта се одвива протестот пред Собранието кој започна точно напладне.Од „Ултиматум, не благодарам“ ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Булеварот „11 Октомври“ е затворен за сообраќај. Затворен е делот од булеварот пред Собранието, односно од крстосницата кај Црвен Крст до Палома Бјанка. Пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 403 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Граѓаните и денеска порачаа „НЕ“ за ултиматум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: