Власта се откажа од сценарија со инциденти: И денеска мирно заврши протестот против францускиот предлог


По деветти пат под мотото „Ултиматум, не благодарам“ граѓаните денеска пред Собранието го изразија револтот против францускиот предлог. Протестот започна пред ...
| | веќе видена | слични

Четири лица се приведени за време на денешните протести пред Собранието против модифицираниот француски предлог за почеток на пристапните преговори на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопственичката на ресторанот за здрава храна Бистро „Здраво Живо“ денес ги ослободи вработените од работните обврски за да бидат пред сообрание. „Денес ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Жена пред Собранието му се обрати на претседателот Стево Пендаровски, за време на протестот против францускиот предлог.„Стево опули се, имаш деца и овој народ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пред Собранието се протестира против францускиот предлог речиси еден час, а микрофонот оди од рака на рака кај демонстрантите, пренесе Макфакс. Една од нив му ...
| | веќе видена | слични

Со извици „никогаш Северна“, „Бесилка“, точно напладне почнаа протестите пред Собранието против францускиот предлог кој е на дневен ред на пленарна седница ...
| | веќе видена | слични

Со развеани македонски знамиња, песни и свирежи за власта се одвива протестот пред Собранието кој започна точно напладне.Од „Ултиматум, не благодарам“ ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 403 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта се откажа од сценарија со инциденти: И денеска мирно заврши протестот против францускиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: