Вечерва нов протест против францускиот предлог


4 копии

-ВМРО-ДПМНЕ во македонското Собрание ја навредуваше претседателката на Европската комисија, Урсула Фон дер Лајен и претставниците од ЕУ ги прогласи за нацисти. ...
| | веќе видена | слични

И наместо да се извинат, денеска продолжуваат, ВМРО-ДПМНЕ вели дека Фон дер Лајен лажела. Александар Пандов, претседател на партискиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Додека траеше собраниската дебата за францускиот предлог, пред зградата на Собранието се одвиваше протест на демонстранти кои повикуваа пратениците да го ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот во Европскиот парламент од редовите на Зелената партија, Рајнхард Бутикофер, се срами од постојаното предавство кон Македонија од страна на ЕУ. Тој ...
| | веќе видена | слични

Пратениците во Собранието ја усвоија Информацијата за содржината на Предлог-преговарачката рамка за пристапните преговори на Република Северна Македонија со ...
| | веќе видена | слични

СДСМ ја осудува споредбата на Европската унија и претседателката на Европската комисија Урсула Фон дер Лајен со нацистите и нацистичкиот режим, направена од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 404 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 189 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечерва нов протест против францускиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: