Прванов: Бугарија губи, со ветото не го сменивме ставот на македонското општество

„Колку и да е едноставен францускиот предлог, тој е дипломатски воздржан, дава некаква основа и насока за излез од оваа неколкугодишна дипломатска криза. Така ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Поранешниот претседател на Бугарија, Георги Прванов повика на конструктивен пристап помеѓу Софија и Скопје.Како што јави дописникот на МИА во Софија, според ...
| | веќе видена | слични

Во бугарскиот парламент се случува најголемото купување гласови, изјави денеска лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов на прес конференција. „Гледате во различни ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Бугарија Георги Прванов го најави новото издание на книгата „Илинденско-преображенското востание 1903 низ очите на европските ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Бугарија, Георги Прванов кој десет години ја извршуваше функцијата, смета дека францускиот предлог за почеток на преговори на ЕУ со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ГЕРБ и поранешен премиер на Бугарија, Бојко Борисов кажа дека се надева на финализирање на договорот меѓу Бугарија и Македонија. Борисов кажа дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот премиер на Бугарија и актуелен лидер на ГЕРБ денеска посака успех во финализирањето на францускиот предлог за решавање на спорните прашања меѓу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 767 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 724 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 114 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прванов: Бугарија губи, со ветото не го сменивме ставот на македонското општество

Од:
До кого (е-маил):
Порака: