Прванов вели дека Бугарија ја загуби битката за историјата


4 копии

Бугарската министерка за надворешни работи, Теодора Генчовска, реагирала до властите во Скопје поради навредливите антибугарски пароли на протестите во земјата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Софија испрати нота до Министерството за надворешни работи во Скопје поради, како што се наведува, констатираните многубројни слогани и транспаренти, насочени ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописникот на МИА од Софија во нотата се изразува „длабока загриженост поради тоа што се случува, а кое се однесува на ширењето на антиевропскиот ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи на Бугарија испрати нота до Министерството за надворешни работи на Република Македонија во врска со „бројните манифестации ...
| | веќе видена | слични

Министерката за надворешни работи Теодора Генчовска упатила протестна нота до Скопје поради наводно навредливи антибугарски пароли од двенеделните протести во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за надворешни работи на Бугарија упати нота до Министерството за надворешни работи на Северна Македонија во врска со „бројните манифестации и ...
| | веќе видена | слични

Министерство за надворешни работи на Бугарија испрати протесна нота до македонското Министерство за надворешни работи поради антибугарските пораки кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 767 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 724 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 114 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прванов вели дека Бугарија ја загуби битката за историјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: