ВИДЕО| Приведени три лица за изнуда, меѓу нив и полициски службеник


8 копии
2 копии

На 08.07.2022 во 04.45 часот на Граничен премин „Меѓународен Аеродром“ Скопје од полициски службеници е приведена Ф.Љ.(27) од Данска, која агресивно се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 08.07.2022 во Полициска станица Кочани Г.Е.(49) од с.Г.Подлог, В.М.(43) и Т.А.(58) двајцата од Пробиштип пријавиле дека околу 09.00 часот над шумска куќичка ...
| | веќе видена | слични

Откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Прва.рс изјави дека уапсениот Цуфи Кока, кој при инцидентот кај Скендербег пукаше кон ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за внатрешни работи најостро и категорично ги демантира лагите кои претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги изнесе на српската телевизија Прва, дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полициски службеници од ОВР Ресен вчера ги лишија од слобода С.К.(34) и О.Б.(47), двајцата од Ресен. Тие се сомничат дека на 07.03.2022 извршиле кривично дело ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 187 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Во Македонија, со власта на СДСМ и ДУИ, се случува тотален распад на системот. Земјава, од сите земји во регионот, па и пошироко, најлошо ја помина пандемијата ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО| Приведени три лица за изнуда, меѓу нив и полициски службеник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: