Приведени двајца скопјани, кои превезувале 87 мигранти

11 копии
7 копии

Службеници од Полициската станица за Граничниот премин Богородица утрово околу 05:00 часот на магистралниот пат кај село Смоквица и кај клучка Демир Капија, ги ...
| | веќе видена | слични

Денеска, во утринските часови на магистрален пат кај селото Смоквица и кај клучка Демир Капија приведени се две лица од Скопје поради криумчарење на мигранти. ...
| | веќе видена | слични

На 11.07.2022 околу 14.00 часот на регионалниот пат Гевгелија-Богданци, кај место викано „Краварски пат“, полициски службеници од Полициската станица за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Браќата на Италија“, предводена од Џорџа Мелони, освои 26 отсто од гласовите на изборите, а нејзината десничарска ...
сите 171 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Гласањето на референдумот за анексија во Украина треба да биде затворено денес, организиран од властите инсталирани од Русија во четири делови на Украина, ...
сите 318 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 125 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени двајца скопјани, кои превезувале 87 мигранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: