Уапсени двајца ресенчани, фрлиле експлозивна направа во двор на жител во Царев Двор

Полициски службеници од ОВР Ресен вчера ги лишија од слобода С.К.(34) и О.Б.(47), двајцата од Ресен. Тие се сомничат дека на 07.03.2022 извршиле кривично дело ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

На 16.07.2022 околу 01.00 часот на Граничен премин Блаце од полициски службеници бил лишен од слобода Ф.К.(24) од с.Долна Лешница-тетовско кој претходно бил ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и петгодишен дилер на дрога денеска е приведен во Битола. При претрес во изнајмениот стан што го користел пронајдена е марихуана и дигитална вага. – На ...
| | веќе видена | слични

На 15.07.2022 во 11.08 часот било пријавено дека во Македонски Брод, во месноста викана “Долна ричка“, С.С.(65) од Куманово, при изведување градежни работи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Божидар Божиновски ја искористи новата мундијалска победа на пенали на хрватските фудбалери за во објавата на денот на Фејсбук да ја парафразира славната мисла ...
сите 209 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени двајца ресенчани, фрлиле експлозивна направа во двор на жител во Царев Двор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: