Цената на нафтата на лондонскиот пазар стагнираше, паѓа во САД

2 копии
3 копии

Животните трошоци на дневна основа во Турција во месец јуни пораснале за фрапантни 78,62 отсто во однос на истиот месец претходната година, а турската лира ...
| | веќе видена | слични

За скоро пет, односно 4,9 пати се зголемени цените на производите во Туркије. Неверојатната инфлација од 78,62 проценти е највисока во земјата од 1998 година. ...
| | веќе видена | слични

Светот е на работ на голема криза. Инфлацијата во светот ги урива сите рекорди Во моментов сме сведоци на историски пораст на цените, а рецесијата и ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата во еврозоната достигна рекордни 8,6 отсто во јуни, што е над очекувањата, а продолжува притисокот врз Европската централна банка да почне да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на нафтата на лондонскиот пазар стагнираше, паѓа во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: