ИНФЛАЦИЈАТА ПОВТОРНО Е НАСЛОВНА ТЕМА! Ги руши СИТЕ рекорди, најпогодени се овие држави

Инфлацијата во еврозоната достигна рекордни 8,6 отсто во јуни, што е над очекувањата, а продолжува притисокот врз Европската централна банка да почне да ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Кириите и цените на куќите во ЕУ го продолжија својот постојан пораст во првиот квартал од 2022 година, зголемувајќи се за 1,4 и 10,5 проценти, соодветно, во ...
| | веќе видена | слични

Цените на становите во ЕУ и во еврозоната многу пораснаа, а во Хрватска нивниот раст е над европскиот просек, се вели во извештајот на европскиот статистички ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Од првиот квартал 2021 година и истиот квартал од 2022 година, професијата што забележа најостро процентуално зголемување на бројот на вработени лица во ЕУ беа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 253 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 383 | | | веќе видена

На три локации во општина Ѓорче Петров денеска ќе биде одбелжана 21 година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила.Цвеќе ќе биде положено на ...
сите 111 | | | веќе видена

Телото пронајдено кај Тиквешкото eзеро е на Николче Николовски (34) од Битола, потврдија за „Фокус“ негови блиски. Чекајќи ги резултатите од обдукцијата, тие ...
сите 474 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 17 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНФЛАЦИЈАТА ПОВТОРНО Е НАСЛОВНА ТЕМА! Ги руши СИТЕ рекорди, најпогодени се овие држави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: