Рекордна инфлација во Турција, храната поскапе за 94 отсто

3 копии
6 копии

Рускиот претседател Владимир Путин ќе разговара со турскиот колега Реџеп Таип Ердоган за време на посетата на Техеран наредната седмица, информираше денеска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот турски колега Реџеп Таип Ердоган, по телефонскиот разговор за можноста за извоз на жито од Украина, планираат да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски на својот профил на Твитер објави телефонски разговор со претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган. Зеленски ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

За мапата на Турција во која се вклучени дел од грчките острови со која се фотографираше претседателот на Партијата за националистичко движење Девлет Бахчели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дирекцијата за комуникации на турското претседателство соопшти дека Ердоган и Путин разговарале за повеќе теми, меѓу кои и актуелната ситуација во Сирија и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, остварил телефонски разговор со рускиот претседател Владимир Путин. Дирекцијата за комуникации на турското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекордна инфлација во Турција, храната поскапе за 94 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: