ФОТО+ВИДЕО | Премиерот, министрите и пратениците се приклучија на митингот за поддршка на владата на Бугарија


На митингот за поддршка на владата пред Собранието на Бугарија вечерва се приклучија и премиерот Кирил Петков , министри и пратеници од „Продолжуваме со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев утре ќе и го додели првиот мандат за формирање нова влада на најголемата парламентарна партија во земјата „Продолжуваме со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека Владата на ДУИ И СДСМ коментирајќи ја објавата на претседателот Макрон дека е постигнат компромис за спорот меѓу Бугарија и Македонија вели дека се само ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописникот на МИА од Софија, според претседателот на Бугарија Румен Радев, не се исцрпени можностите за формирање нова влада во овој парламент. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бугарскиот претседателот Румен Радев утре, на 1 јули во 17 часот ќе му го врачи мандатот на кандидатот за премиер, предложен од најголемата пратеничка група во ...
| | веќе видена | слични

Утре во 17.00 часот (бугарско време) Румен Радев ќ го доставуви мандатот на „Продолжуваме со промената“ , партијата која стои зад досегашниот премиер, Кирил ...
| | веќе видена | слични

Бугарската социјалистичка партија (БСП) нема да се врати на преговорите за составување нова бугарска влада додека Продолжуваме со промената (ПП) не предложи ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседател Румен Радев по враќањето од самитот на НАТО во Мадрид, најдоцна до утре попладне, ќе му врачи мандат на кандидатот за премиер од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почна средбата меѓу премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Мицкоски во Владата дојде со економскиот тим на ВМРО-ДПМНЕ и се ...
сите 505 | | | веќе видена

Менаџментот на Адора инженеринг доби цврсти гаранции од ЕСМ АД дека во најбрз можен рок, според сите домашни законски прописи ќе почне постапката за ...
сите 269 | | | веќе видена

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
сите 440 | | | веќе видена

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 151 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП - Скопје им должи повеќе од 72 милиони денари на приватните превозници во главниот град. Денеска возачите организираа ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОТО+ВИДЕО | Премиерот, министрите и пратениците се приклучија на митингот за поддршка на владата на Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: