Бугарската влада во оставка одобри: ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА БИДЕ ЗАЕДНИЧКИ СТАВ НА ЕУ за Македонија


Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Европскиот предлог за деблокада на нашите евроинтеграции вчера се најде маса на средбата на партиските работни групи, на која требаше да се разменат идеи околу ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Вчера се случи класична полициска монтажа во режија на власта на СДСМ и ДУИ. Соочени со големиот револт на граѓаните, кој трае неколку денови, поради Предлогот ...
| | веќе видена | слични

Протестот на македонскиот народ против францускиот предлог и бугаризацијата на Македонија за влез во ЕУ продолжи и вчера, ќе продолжи и денеска, а власта ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Протестите веќе 5 ти ден кои се случуваат во Македонија се разбира дека треба да бидат мирни во духот на изразување на демократските стандарди во нашето ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Министерството за надворешни работи вечерва соопшти дека најостро ги демантира наводите кои се споменуваат во јавноста дека македонскиот јазик „не е чист“ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролката на Европската комисија, Ана Писонеро, изјави дека Македонија ќе треба да помине уште една рунда објаснувачки скрининг за ЕУ во однос на ...
| | веќе видена | слични

Бугарската министерка за надворешни работи Генчовска изјави дека ќе преземат мерки против говорот на омраза во Македонија, а појасни дека мерките ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Бугарија ќе преземе мерки против говорот на омраза во последните денови во Република Македонија, како што секогаш правевме, изјавила бугарската министерка за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарската влада во оставка одобри: ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА БИДЕ ЗАЕДНИЧКИ СТАВ НА ЕУ за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: