Николоски: Повисоки плати во кризна година обезбедени за над 72 отсто од вработените во јавниот сектор


За над 92.000 лица вработени во јавниот сектор или 72 отсто од вработените во овој сектор има обезбедено зголемување на платите во оваа година и тоа во време ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) денеска „жешкото столче“ го постави пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА), од каде што ...
| | веќе видена | слични

Протестот на Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) за линеарно зголемување на платите на работниците во јавниот сектор за 2.806 денари од 1 јули и враќање ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
| | веќе видена | слични

„Министерството за информатичкоо општество и администрација (МИОА) беше дел од тимот што преговараше за тие 2.806 денари линеарно зголемување на платите на ...
| | веќе видена | слични

Го повикуваме министерот за информатичко општество, кој е дел и беше дел од тој преговарачки тим, доколку навистина се стремат за нова методологија, за реформи ...
| | веќе видена | слични

 Синдикалците вчера беа пред Министерството за труд и социјална политика.  Поради протестот од 10 до 12 часот, на крстосницата кај Дом на печат, автобусите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 167 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

Состојбата на Крим се чинеше како огромен, непроменлив факт на теренот до вчера, или барем до минатата недела. Во 2014 година, Русија го презеде или, според ...
сите 128 | | | веќе видена

Поранешниот главен инспектор за нуклеарна енергија на Советскиот Сојуз, Владимир Кузњецов предупредува дека нуклеарната електран секој момент може да биде ...
сите 267 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Повисоки плати во кризна година обезбедени за над 72 отсто од вработените во јавниот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: