АА: Сега е време за намалување на акцизата и ДДВ-то на горивата


2 копии

Се наоѓаме во потешка ситуација од претходните две години, одредени кругови не сакаат да признаат дека се наоѓаме во воена криза, вели вицепремиерот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Владата предводена од СДСМ вчера го усвои новиот Предлог Закон за заштита на потрошувачите. Преку ова законско решение се обезбедува високо ниво на заштита на ...
| | веќе видена | слични

Даниела Николова, пратеничка на СДСМ, на прес-конференција кажа дека со новиот Закон за заштита на потрошувачите ги штитиме граѓаните и нивниот стандард ...
| | веќе видена | слични

Преку ова законско решение се обезбедува високо ниво на заштита на правата за потрошувачите, но и се гарантираат полесни услови за деловно работење на ...
| | веќе видена | слични

Јавниот сектор и откажа „послушност“ на власта која не прифати линерано зголемување на платите за 2806 денари. Синдикатите се бесни, експертите пак загрижени ...
| | веќе видена | слични

За над 92.000 лица вработени во јавниот сектор или 72 отсто од вработените во овој сектор има обезбедено зголемување на платите во оваа година и тоа во време ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на комората на трговци на Македонија Екрем Долек нема дилема дека во услови кога одредени компании пресметуваат трговски маржи од дури 80% ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Колку ќе изнесуваат казните за бизнисмените што практикуваат нечесни трговски практики спрема потрошувачите? Владата го усвои новиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 594 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 415 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 254 | | | веќе видена

Надлежните не откриваат имиња, но на 14 бугарски државјани во сабота нема да им биде дозволен влез во државата доколку се обидат да присуствуваат на ...
сите 192 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Космополитискиот македонизам на Гоце Делчев е колосален: и етички, и морален, и алтруистички, и универзално вредносен, а истовремено и највисок- патриотски! Но ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АА: Сега е време за намалување на акцизата и ДДВ-то на горивата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: