Николова, СДСМ: Економска криза на површина извади нечесно и измамничко постапување на дел од трговците


„Владата предводена од СДСМ вчера го усвои новиот Предлог Закон за заштита на потрошувачите. Преку ова законско решение се обезбедува високо ниво на заштита на ...
| | веќе видена | слични

Губењето и фрлањето храна се глобален предизвик кој доби на важност во јавните политики и политичките програми во последните години. Според Организацијата за ...
| | веќе видена | слични

Право на задоволување на основните потреби, достапност кон основните и нужни стоки и услуги, како храна, облека, обувки, домување, здравствена заштита, ...
| | веќе видена | слични

Во продолжение интегрален текст од СДСМ: Почитувани граѓани, почитувани новинари,Владата предводена од СДСМ вчера го усвои новиот Предлог Закон за заштита на ...
| | веќе видена | слични

Преку ова законско решение се обезбедува високо ниво на заштита на правата за потрошувачите, но и се гарантираат полесни услови за деловно работење на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 440 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор е патоказот кон стабилната иднина, НАТО и ЕУ, се истакнува во денешното соопштение од СДСМ, кое во продолжение го објавуваме во целост: ...
сите 174 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 189 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 294 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николова, СДСМ: Економска криза на површина извади нечесно и измамничко постапување на дел од трговците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: