ВМРО-ДПМНЕ бара владата да ги намали даноците и акцизите за горивата


Крешник Бектеши денес се фали со замрзнување на маржата на производите за исхрана, а не кажува дека со тоа ќе затвори голем број пекари, малопродажни објекти и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Владата предводена од СДСМ вчера го усвои новиот Предлог Закон за заштита на потрошувачите. Преку ова законско решение се обезбедува високо ниво на заштита на ...
| | веќе видена | слични

Даниела Николова, пратеничка на СДСМ, на прес-конференција кажа дека со новиот Закон за заштита на потрошувачите ги штитиме граѓаните и нивниот стандард ...
| | веќе видена | слични

Преку ова законско решение се обезбедува високо ниво на заштита на правата за потрошувачите, но и се гарантираат полесни услови за деловно работење на ...
| | веќе видена | слични

Јавниот сектор и откажа „послушност“ на власта која не прифати линерано зголемување на платите за 2806 денари. Синдикатите се бесни, експертите пак загрижени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собраниската Комисијата за финансирање и буџет го заврши вториот ден од амандманската расправа за ребалансот на Буџетот за оваа година. Досега се разгледани 13 ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска ќе продолжи со амандманската расправа за ребалансот на Буџетот, во рамките на 38-та седница. Досега се ...
| | веќе видена | слични

За над 92.000 лица вработени во јавниот сектор или 72 отсто од вработените во овој сектор има обезбедено зголемување на платите во оваа година и тоа во време ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на комората на трговци на Македонија Екрем Долек нема дилема дека во услови кога одредени компании пресметуваат трговски маржи од дури 80% ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Колку ќе изнесуваат казните за бизнисмените што практикуваат нечесни трговски практики спрема потрошувачите? Владата го усвои новиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 255 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 362 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 222 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин за време на денешниот говор по повод 80-годишнината од решавачката битка за Сталинград, денешната борба против Украина и ...
сите 227 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ бара владата да ги намали даноците и акцизите за горивата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: