„Народен непријател“ на МНТ - најдобра претстава на фестивалот „Војдан Чернодрински“

Претставата „Народен непријател“ од Хенрик Ибзен, во режија на Нина Николиќ, а во изведба на МНТ од Скопје е најдобра претстава на годинашниот 56. македонски ...
| | веќе видена | слични
10 копии

На деветтиот Фестивал на актерот во Коњиц на кој учествуваа девет професионални театри од регионот: Србија, Хрватска, РС Македонија и БиХ, нашата актерка Дарја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дарја Ризова ја доби наградата за најдобра актерка во улогата на Маша во претставата „Нема да биде крај на светот“ на деветтиот меѓународен фестивал на актерот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Нема да биде крај на светот“ е прогласена за најдобра претстава во целина на фестивалот БиХ драма Зеница – БиХ.Копродукцискиот проект помеѓу МНТ, Перипетија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Глумецот Никола Ристановски ја доби наградата за најдобар актер на 56. Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ја доби наградата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со доделувањето на наградите на најдобрите и со претставата „Боливуд“ на театар Комедија во чест на наградените, во Прилеп синоќа е спуштена завесата на 56. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната прес-конференција од страна на оценувачката комисија на 56. МТФ „Војдан Чернодрински" - Прилеп се соопштија одлуките на наградените. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 242 | | | веќе видена

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже дали нападот бил инспириран од фатвата ...
сите 147 | | | веќе видена

Претресот, кој беше одобрен од државниот обвинител Мерик Гарланд, беше спроведен во понеделникот, а целта беше да се одземат строго доверливи документи кои ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Народен непријател“ на МНТ - најдобра претстава на фестивалот „Војдан Чернодрински“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: