САД со санкции за две руски банки поради поддршката на Северна Кореја

САД воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, претставник на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун ѝ го честиташе на британската кралица Елизабета Втора 70-тиот јубилеј на тронот. Министерството за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични

Лидџерот на Северна Кореја Ким Јон Ун и честитал на британска кралица Елизабета втора јубилеј – 70 години на престолот.Министерствот за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Севернокорејскиот водач Ким Џонг-ун, на британската кралица Елизабета Втора ѝ го честиташе нејзиниот јубилеј 70 години на чело на престолот, објави во петокот ...
| | веќе видена | слични

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и го честиташе големиот јубилеј на кралицата Елизабета Втора, соопшти Министерството за надворешни работи во Пјонгјанг. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Здравствените експерти претпоставуваат дека ситуацијата со епидемијата во земјата се влошува, спротивно извештаите од Пјонгјанг за „напредок во лекувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 299 | | | веќе видена

Бугарската дипломатија имаше огромен успех затоа што успеа да ги одбрани и внесе во текстовите овие позиции, кои се разликуваа дури и во Бугарија. Сè е ...
сите 305 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 390 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД со санкции за две руски банки поради поддршката на Северна Кореја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: