Ситуацијата со коронавирусот во Северна Кореја се влошува

2 копии
7 копии

Еден од најмоќните луѓе во светот и основач на Мајкрософт, Бил Гејтс, повторно има мрачно предвидување. Овој пат тој предупредува дека следната епидемија би ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација соопшти дека нејзината последна истрага за потеклото на СОВИД-19 е неубедлива, главно затоа што недостасуваат податоци од ...
| | веќе видена | слични

Бил Гејтс, еден од најбогатите луѓе во светот и основач на Мајкрософт, учествуваше на самитот Time 100 во Њујорк.Тој рече дека коронавирусот му дал на светот ...
| | веќе видена | слични

Група експерти, составено од Светската здравствена организација за да помогне во истражувањето на потеклото на пандемијата на коронавирус, информира дека е ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Бројот на нови инфекции со коронавирусот и смртни случаи пријавени на глобално ниво минатата недела опадна насекаде, освен на Блискиот Исток и Југоисточна ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението се наведува дека новите потврдени случаи на инфекција опаднале за 12 отсто на повеќе од три милиони, а пријавените смртни случаи опаднале за 22 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42–годишно лице, за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 434 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 617 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 100 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ситуацијата со коронавирусот во Северна Кореја се влошува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: