Завршија поморските воени вежби на САД и Јужна Кореја

Јужна Кореја планира да ги зајакне своите одбранбени способности, најави министерот за одбрана Ли Јонг Суп поради меѓународната загриженост дека Пјонгјанг ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и даде целосна поддршка на Москва честитајќи го Денот на Русија, објави јужнокорејската новинска агенција Јонхап. - Рускиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг ун и упатил целосна поддршка на Москва честитајќи го Денот на Русија, кој се одбележува денеска, јави јужнокорејската новинска ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Северна Кореја за првпат назначи жена за министер за надворешни работи, објавија денеска севернокорејските државни медиуми. Чое Сон Хуи, поранешна заменичка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За прв пат во својата политичка историја, Северна Кореја именуваше жена за министер за надворешни работи. Чое Сон Хуи е назначена за шефица на дипломатијата, ...
| | веќе видена | слични

За прв пат во својата политичка историја, Северна Кореја именуваше жена за министер за надворешни работи. var ai_block_div = document.getElementsByClassName ...
| | веќе видена | слични

Кина и Русија ги обвинија Соединетите Држави за подигање на тензиите на Корејскиот полуостров за време на состанокот на ОН на кој тие мораа да ја објаснат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 687 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 64 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Завршија поморските воени вежби на САД и Јужна Кореја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: