Претседателот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун и честитал на кралицата


Лидџерот на Северна Кореја Ким Јон Ун и честитал на британска кралица Елизабета втора јубилеј – 70 години на престолот.Министерствот за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични

Малиот принц Луис (4) за време на платинестиот јубилеј, прославувајќи ја 70-годишнината од владеењето на кралицата Елизабета Втора, го украде целото внимание, ...
| | веќе видена | слични

Најмладото дете на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам , принцот Луис (4), во текот на платинестиот јубилеј, прославата на 70 години од владеењето на кралицата ...
| | веќе видена | слични

Даниел Крег (54) ги освои срцата со однапред снимена порака до кралицата на концертот по повод нејзиниот платинест јубилеј. Славниот британски актер, познат по ...
| | веќе видена | слични

Познатата британска смисла за хумор и досетливост доаѓа до израз кога Британците се претставуваат пред светот, организирајќи некој глобален настан. Така во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон и нејзините деца беа во центарот на медиумското внимание за време на прославата што неодамна се одржа во чест на кралицата ...
| | веќе видена | слични

Мајк Тиндал, сопругот на најстарата внука на кралицата, Зара Филипс, откри дека шеќерот бил причина за немирното однесување на принцот Луис за време на ...
| | веќе видена | слични

Малата Лилибет Дајана, ќерката на принцот Хари и Меган Маркл, минатиот викенд го прослави својот прв роденден во Виндзор, каде што нејзините родители ...
| | веќе видена | слични

На прославата на платинестиот јубилеј на кралицата, принцот Хари и Меган Маркл привлекоа големо внимание со нивното шепотење на мисата во катедралата Свети ...
| | веќе видена | слични

На роденденската забава во нивниот дом во Лондон присуствувале блиски пријатели и роднини. На фотографијата, Лилибет е насмеана додека си игра во дворот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун и честитал на кралицата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: