Нема измена во евтината тарифа од 22 до 7 часот, фирми се пререгистрирале за да плаќаат поевтина струја


Кога ќе се одлучи со која цена ЕСМ ќе ги покрива потребите на ЕВН хоум за домаќинства и мали и микро претпријатија, тогаш ќе знаеме колкава би била финалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Го потсетуваме Христијан Мицкоски дека АД ЕСМ произведува електрична енергија за граѓаните, односно за домаќинствата, а не за општините или некакви малверзации ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес-конференција прес партиското седиште денеска изјави дека покрај досегашните 30 проценти, од 1 јули граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Заради криминалите во РЕК Битола, тендерите во четири очи и неодговорното работење на раководството на ЕЛЕМ, граѓаните плаќаат повисоки сметки за струја, рече ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Силното невреме од дожд и град предизвика поплави и големи сливови на вода во рудникот Суводол, од каде се носат најголемите количини јаглен за РЕК Битола. ...
| | веќе видена | слични

Покрај досегашните 30 проценти од 1 јули граѓаните ќе плаќаат за повеќе од 10 отсто поскапа струја, а причина за тоа е што багерите на на РЕК Битола не ...
| | веќе видена | слични

Со цел да ги намалат своите трошоци, општините формирале јавни претпријатија преку кои електричната енергија за улично осветлување ја добиваат од ЕВН, по цена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непорседно пред почетокот на најавеното примирје меѓу Израел и палестински „Исламски џихад“, вечерва се огласија сирените во неколку израелски градови, меѓу ...
сите 186 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 196 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 129 | | | веќе видена

Пикот на ковид-19 е дефинитивно зад нас, бидејќи нивото од 870 нови случаи дневно, што беше поставено како праг за одржување на надолниот тренд минатата ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема измена во евтината тарифа од 22 до 7 часот, фирми се пререгистрирале за да плаќаат поевтина струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: