КАКО ЗАРОБУВАЊЕТО НА АЗОВЦИТЕ ЌЕ ВЛИЈАЕ НА НАТАМОШНИОТ ТЕК НА ВОЈНАТА - Русија го слави упадот во челичаната, но како год да сврти - ВО ЗАГУБА Е

За многу Украинци, членовите на баталјонот Азов се еквивалент на 300 Спартанци. Нивниот отпор го спречи напредувањето на Москва во јужна и источна Украина на ...
| | веќе видена | слични

Инвазијата на руската армија во Украина денеска влезе во својот 96-ти ден. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ја објави својата намера телефонски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска ги посети припадниците на украинската војска во Харков. Ова е прв пат Зеленски да биде виден надвор од Киев ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска ги посети украинските војници на фронтот во североисточниот украински регион Харков, соопштија од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Името на поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер кој неодамна наполни 99 години, се најде на веб-страницата Миротворец („Миротворец“). Ознаен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарското собрание по неколку часовна расправа го изгласа предлогот на Христо Иванов и Демократска Бугарија за прифаќање на францускиот предлог со дополнетите ...
сите 1211 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 354 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска и врховен командант на вооружените, Зоран Милановиќ, одржа прес-конференција на која повторно зборуваше за статусот на кандидат за ...
сите 671 | | | веќе видена

Ние веќе ги најавивме некои чекори и гледате што се случува во Собранието, имаме една активна блокада на македонскиот Парламент каде што не ги гласаме законите ...
сите 398 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 202 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата 24 Отворено на телевизија 24, вели дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Највисоките лидери на земјите од НАТО ќе се сретнат следната недела во Шпанија на разговори, во која ќе доминира војната во Украина и како да се одврати ...
сите 104 | | | веќе видена

На работ на оставка во понеделникот и соочен со нови избори, Кирил Петков бара договор за прекин на спорот со соседот, вели Политико.Бугарскиот премиер во ...
сите 269 | | | веќе видена

Јас подолго време предупредував доколку доживееме дебакл во овие разговори дека ќе барам одговорност прво до министерот за надврошени работи, понатаму ...
сите 597 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАКО ЗАРОБУВАЊЕТО НА АЗОВЦИТЕ ЌЕ ВЛИЈАЕ НА НАТАМОШНИОТ ТЕК НА ВОЈНАТА - Русија го слави упадот во челичаната, но како год да сврти - ВО ЗАГУБА Е

Од:
До кого (е-маил):
Порака: