Зеленски го посети уништениот Харков


Според најновите, дневни анализи на Институтот за војна (ISW), украинските сили продолжуваат со локалните контранапади против руските сили. Меѓу другото, со ...
| | веќе видена | слични

Дали украинскиот лидер Владимир Зеленски наликува на поранешниот британски премиер Винстон Черчил или на некогашниот авганистански претседател Ашраф Гани? Ова ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги посети војниците на источниот фронт за подобро да ја разбере позицијата на украинските бранители, пренесуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Доњецк руските трупи се насочени кон северните приоди кон клучниот град Славјанск, кој е на повеќе од 300 милји источно од главниот град Киев.Вчера Русија ...
| | веќе видена | слични
8 копии
10 копии

Украинските сили ги продолжуваат локалните контранапади против руските сили, пишува Институтот за војна (ISW) во својата дневна анализа објавена доцна синоќа. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украина и нивниот претседател Зеленски, на дневна основа како во супермаркет, одбираат и нарачуваат оружје од западните држави за свои потреби. Патем, само дел ...
| | веќе видена | слични

Украинските сили сакаат „да ја вратат целосната контрола“ над Северодонецк, стратешки важен град на прорускиот исток на Украина, каде продолжуваат уличните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 440 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор е патоказот кон стабилната иднина, НАТО и ЕУ, се истакнува во денешното соопштение од СДСМ, кое во продолжение го објавуваме во целост: ...
сите 174 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 189 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 294 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски го посети уништениот Харков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: