Зеленски ги посетил војниците во Харков


2 копии

„Армијата ослободи дел од нашите територии и продолжи да ги одбива окупаторите. Русија не е во состојба да постигне ниту една стратешка цел и наместо тоа се ...
| | веќе видена | слични

На 100-тиот ден од инвазијата, Володимир Зеленски рече дека Украина го направи она што изгледаше невозможно и ја запре втората армија на светот. „Армијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии
2 копии
8 копии

На инсистирање на Унгарија, поглаварот на Руската православна црква, патријархот Кирил, е отстранет од листата од последната рунда санкции на ЕУ поради руската ...
| | веќе видена | слични

На инсистирање на Унгарија, поглаварот на Руската православна црква, патријархот Кирил, е отстранет од списокот на последниот пакет санкции на ЕУ кон Москва, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 145 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 93 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 298 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски ги посетил војниците во Харков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: