ЗЕЛЕНСКИ ГО КРЕВА МОРАЛОТ НА ВОЈНИЦИТЕ Украинскиот претседател допатува во Харков


Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска ги посети припадниците на украинската војска во Харков. Ова е прв пат Зеленски да биде виден надвор од Киев ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии
16 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска оцени дека неговиот руски колега Владимир Путин направил „историска и суштинска грешка“ кога ја нападна Украина ...
| | веќе видена | слични

Во претходните шест месеци, францускиот и рускиот претседател Емануел Макрон и Владимир Путин поминале повеќе од 100 часа разговарајќи по телефон, изјави ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, денеска во интервју за француските медиуми изјавил дека неговиот руски колега Владимир Путин направил историска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот министер за трансформација Станислас Герини вели дека условите за посета на претседателот Емануел Макрон на Украина засега не се исполнети, јави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 476 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 96 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 190 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 293 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 105 | | | веќе видена

Членот на американскиот Совет за национална безбедност изјави дека Русија планира да одржи такви гласања во регионите Херсон, Запорожје, Луганск и Доњецк и во ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗЕЛЕНСКИ ГО КРЕВА МОРАЛОТ НА ВОЈНИЦИТЕ Украинскиот претседател допатува во Харков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: