Ковачевски за навредите од Џафери упати на Собранието - Ахмети избегна коментар за спикерот


Власта се уште без став за однесувањето на собранискиот спикер Џафери за кое ВМРО-ДПМНЕ вчера побара дисциплинска постапка во парламентот. Спикерот веќе ...
| | веќе видена | слични

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
| | веќе видена | слични

Панчо Минов , претседателот на Комисијата за деловнички и мандатно имунитетни прашања закажа расправа за интепелацијата на Талат Џафери , собранискиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, како претседавач на пленарните седници не го прекрши Деловникот на Собранието на Република Македонија и затоа нема да ја поддржам ...
| | веќе видена | слични

Автократот од Форино, Талат Џафери не е достоен да го води законодавниот дом. Тој во клучната демократска институција со своето самоволие ги лиши пратениците ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ели Панова, пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Утрински брифинг“ зборуваше за најавената интерпелацијата против Талат Џафери и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Миле Лефков, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на радио Лидер зборуваше за протестот кој ВМРО-ДПМНЕ го најавува за 18 јуни ...
| | веќе видена | слични

Како ВМРО-ДПМНЕ планира да ја изведе интерпелацијата за претседателот на Собранието, Талат Џафери, кога е свесна за распоредот на силите во Парламентот. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штрајкувачкиот одбор​ - Претседателството на ССМ дискутираше за активностите кои се спроведуваат со генералниот штрајк. Сојузот на синдикатите на Македонија ...
сите 278 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните Нема ...
сите 327 | | | веќе видена

Два дена молк од страна на Ковачевски, Османи и Маричиќ за тоа кој направил, кога направил и каков хибриден напад имало во Македонија. Нема ниту одговорност ...
сите 245 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи вчера врачи вербална нота до бугарското МНР во која најостро ги осудува написите „Македонија е Бугарија“, кои можеа да се ...
сите 881 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски за навредите од Џафери упати на Собранието - Ахмети избегна коментар за спикерот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: