Панова: Талат Џафери направи кривично дело, ниту во еден член од Деловникот не е предвидено заклучување на вратите од Собранието


Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
| | веќе видена | слични

Во хипотетичко сценарио, доколку ВМРО-ДПМНЕ дојдат на власт, подобро да наследат ситуација во која две големи прашања, со Грција и Бугарија би биле затворени, ...
| | веќе видена | слични

Не сакам да бидам оптимистичен дека до јуни ќе се крене ветото. Макрон прави последен, очајнички обид да ги убеди полибералните струји во бугарската политика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичкиот аналитичар Петар Арсовски смета дека шансите за кревање на бугарското вето за земјава во ЕУ се намалуваат. -Точно е дека европерспективата на ...
| | веќе видена | слични

Кој ќе претседава со седницата за разрешување на претседателот на Собранието Талат Џафери е дилемата која се наметна откако ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за ...
| | веќе видена | слични

Состојбата во Собрание е многу сериозна, ние покренавме две иницијативи. Eдната ја поднесовме до Комисијата за мандатно-имунитетни прашања, кој што за жал е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Марија Петрушевска во своето гостување на Радио Лидер зборуваше за работата во Собранието односно за однесување на Талат Џафери и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 206 | | | веќе видена

Европската унија (ЕУ) и НАТО составуваат коалиција за војна со Русија, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, коментирајќи ја одлуката на ...
сите 551 | | | веќе видена

Според Османи, францускиот предлог не е конечен, а надлежните молчеле за процесот досега за да не влијаат на случувањата во Бугарија. Маричиќ обвинува за ...
сите 247 | | | веќе видена

Сите лаги што Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги пласираа во однос на евроинтеграциите потонаа. Тврдењата дека наводно државата ќе се бугаризирала, дека ...
сите 188 | | | веќе видена

Ние веќе ги најавивме некои чекори и гледате што се случува во Собранието, имаме една активна блокада на македонскиот Парламент каде што не ги гласаме законите ...
сите 147 | | | веќе видена

Јас подолго време предупредував доколку доживееме дебакл во овие разговори дека ќе барам одговорност прво до министерот за надврошени работи, понатаму ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Панова: Талат Џафери направи кривично дело, ниту во еден член од Деловникот не е предвидено заклучување на вратите од Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: